Auric Heart

Čeština English

O nás

Jak to u nás všechno začalo? No rozhodně láskou ke zvířatům.

Už od dětských let jsem si přála psa, přečetla jsem mnoho knih o psech a chtěla ho mít doma, bohužel mi nebylo dopřáno. Po několikátém přemlouvání bez úspěchu jsem se smířila s tím, že bohužel budu mít doma psa jen na obrázku v knížce a na plakátech na zdech. Nicméně jsem začala venčit psy všem okolo. Vyzkoušela jsem si tak spoustu různých plemen a poznala, že každý pes je originál. Postupem času jsem začala s některými navštěvovat cvičák se specializací na pracovní psy. Čekala jsem, až budu dospělá a koupím si psa, navíc jsem doufala v to, že najdu partnera, který bude stejně jako já milovat zvířata.

Po pár letech se sen stal skutečností, našla jsem člověka, který zvířata taky miluje. Po koupi zakrslého králíka jsme se konečně shodli na rase psa a začali kontaktovat chovné stanice, kde mají zlaté retrívry. Manžel jelikož hodně pracovně cestuje, dostal seznam CHS, které zrovna mají štěňata a začal je navštěvovat.  Skoro v každé se mu něco nelíbilo, já znuděná čekáním na psa od dětství bych už brala jakéhokoliv. Dnes jsem ráda, že vybíral pečlivě. Jednu chovnou stanici měl navštívit až na Slovensku, a tam to přišlo. Volal mi a byl úplně nadšený, jak z vstřícností chovatelů, tak povahy matky štěňat.

V tu dobu jsme už na volná štěňata v CHS Diamond in the heart  štěstí neměli, tak jsme si museli nějaký rok počkat. Stálo to, ale za to po Asje spod Vartovky a Reloisovi Boydovi, psu importovaném z Francie jsme dostali fenku Hennie s úžasnou povahou. stala se naším parťákem, ač jsme si mysleli, že budeme umět být přísní, tak se nám to moc nepovedlo..:) Našla si velké místo v našem srdci a bereme ji jako člena rodiny. Trávíme s ní veškerý svůj čas. Dnes už je z ní velká psí holka, která je uchovněná, má za sebou i zahraniční výstavy, probíhá u ní lovecký výcvik a je výborným canisterapeutem právě pro svou povahu. Lépe jsme si nemohli vybrat, toužili jsme totiž po klidné fence. Naše chovná stanice AURIC HEART, která se nachází přesně v polovině cesty mezi Hradcem Králové a Pardubicemi v obci Čeperka, kde Hennie dovádí v místních lesích a pískovnách Vás ráda přivítá k pomazlení, jak naší Henušky, tak případných štěňátek, které snad budeme čekat, ale o tom potom...

 

Zuzana a Ondřej

Auric Heart